Що подивитись?

        50 ідей як відпочити на Угочанщині, від Oleksandr Koval, Jylianna Karpova та Valentyna Gornetski.


Визначні місця

ПАМ`ЯТЬ — ЦЕ СИЛА. ЗАВДЯКИ ІСТОРИЧНІЙ ПАМ`ЯТІ ЛЮДИНА СТАЄ ОСОБИСТІСТЮ, НАРОД - НАЦІЄЮ, КРАЇНА — ДЕРЖАВОЮ. ЦІЄЮ ІДЕЄЮ КЕРУВАВСЯ У СВОЇЙ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИК ЗІ СВІТОВИМ ІМ`ЯМ МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ. ПІДРОСТАЮЧЕ ПОКОЛІННЯ МАЄ ЗНАТИ ІСТОРІЮ СВОГО НАРОДУ. ПАМ`ЯТАТИ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ - ЦЕ НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВІД НАЦІОНАЛЬНО-ДУХОВНОГО ЗАНЕПАДУ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗАХИСТ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ — НЕ ВІДСТАЛІСТЬ, А ГЛИБОКЕ ПОЧУТТЯ ПОВАГИ ДО НАШОЇ БАТЬКІВЩИНИ. ЦЕ ОЗНАКА КОЖНОГО КУЛЬТУРНОГО НАРОДУ. 

(НАТАЛІЯ ГОНЧАРОВА, ПРЕС-СЛУЖБА БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ "БЄЛ-СТАЛЬ")

ВИНОГРАДІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

Історичний музей поповнився новими експонатами

РИМО-КАТОЛИЦЬКИЙ КОСТЬОЛ 

Вона одна з найдревніших споруд Виноградова, закладення якої датується XIII-XIV ст. На сьогодні в наявній будівлі церкви первісною залишилася тільки конструкція несучих стін, а арка була добудована в XVIII ст. На північній стороні храму видно елементи романського стилю, напівденній – елементи готики.
  
МОНАСТИР І КОСТЬОЛ ФРАНЦИСКАНЦІВ
Знаходиться одразу на протилежному від римо-католицької церкви боці центральної вулиці. 
Перші згадки про ці пам’ятки датуються 1516 роком. У 1747 р. монастир відновили в стилі бароко і одночасно збудували костьол, який згодом у ХІХ ст. був прикрашений чудовими фресками.Єдина за своєю унікальністю на Закарпатті пам’ятка садово-паркового будівництва –
парк і палац барона Перені, XVI – XVII ст.
Виноградів протягом багатьох століть входив до власності сім’ї Перені, про що і свідчить збудований в середині XVI ст. вишуканий палац Перені із парком в центрі міста. На фасаді палацу можна побачити сімейний герб родини Перені. Також на стіні палацу розміщена меморіальна дошка пам’яті барона Жігмонда Перені (1783 – 1849 рр.). Сьогодні в будівлі палацу знаходиться районний відділ освіти.

Греко-католицький храм (XVІІІ ст.), м. Виноградів

Реформатська церква (поч. ХІХ ст.), м. Виноградів

Каплиця св. Цецилії (кін. XVII ст.), м. Виноградів, старе кладовищеБудівництво замку датується ХІІІ ст. На початку XV ст. звідси слідкували за основними
торгівельними шляхами. В 1558 р. замок був зруйнований внаслідок міжусобиць між місцевими феодалами і так він і не був відбудований. Будівля замку - 50 м. завдовжки і біля 45 м. в ширину, мала форму чотирикутника із виступами. Біля замку в XV столітті був збудований замок- монастир для монахів ордену францисканців, який місцеві жителі назвали „Канків”, від назви верхнього одягу з вовни, який носили монахи. В 1747 р. монастир згорів і був частково відновлений вже в стилі бароко. На сьогодні ця середньовічна пам’ятка досить сильно знищена,оскільки чимало каменю в минулому було використано для будівництва виноградних терас.

Склеп Ласло Оцила — королівського інспектора з питань освіти, що жив у дорадянському Севлюші та був одружений на баронесі Луізі Перені зведений баронесою Луізою Перені
РУЇНИ КОРОЛІВСЬКОГО ЗАМОКУ „НЬОЛАБ”        Виноградівський р-н, с. Королево

Визначні історичні споруди села ЧепаСальва-1

Водяні млини


                
Старовинна дерев’яна Успенська церква – монументальна пам’ятка архітектури та живопису ХVІІ століття, та є припущення, що вона була збудована набагато раніше – у 14-15 ст. Церква побудована із широких дубових брусів без жодного залізного цвяха. Вона хоч і невеличка за розмірами, але велична своїми архітектурними формами та мальовничими фресками. За стилем памятка відноситься до групи закарпатських деревяних храмів Потисся, у яких із найбільшою повнотоювиразився дух готичної архітектури. Поруч з церквою стоїть діюча дзвіниця, вкрита наметовим дахом. З 1962р. Успенська церква діє як музей народної архітектури і живопису та музей етнографії.  

Костел (XIV ст., перебудови — 1821, 1873, 1936), тепер — реформатська церква, с. Шаланки Укріплений контрфорсами мурований храм пережив пожежі середини XVI ст. і кінця XVIII ст., після перебудови 1821 р. втратив риси готичної архітектури. У 1873 р. з'явилася прибудова з боку бічного фасаду. Притвор добудували в 1936 р.

Костел (XIII-XIV ст.), с. Тисобикень

Скульптура птаха Турул, смт Вилок (біля КПП) Турул або кречет — найбільший за розмірами представник справжніх соколів. Назва походить від тюркського «тогрул», що в перекладі означає сокіл. Іноді його називають соколиним яструбом. Турул — тотемний знак угорського народу. Існує дві легенди, які пов’язують видатні історичні події з цим птахом. Перша розповідає, що саме турул показав угорським племенам дорогу через Верецький перевал (або «Руські ворота»). У другій йдеться про те, що турул врятував життя самому Ференцу Ракоці — поводиреві антигабсбурзького повстання куруців (1703-1711), подавши в дзьобі випущену з рук шаблю.


Державний ботанічний заказник «Чорна гора» (площа — 765 га)

 Розташований на крутосхилах Чорної гори на схід від м. Виноградова. Тут зростають змішані листяні ліси з дуба скельного, граба, на окремих ділянках з домішком горіха волоського, липи широколистої, бука. У підліску росте глід, ліщина, свидина, чагарник шипшини неколючої. У трав’яному покриві — селагінела анейгарська, хвощ зимовий, молочай багатобарвний, астрагал барвінчастий, жабриця Палласа тощо. Із птахів водяться фазани, куріпки, сови, дятли, канюки звичайні, шпаки, голуби-синяки, припутні, деркачі, жайворонки та інші. З лісової фауни — козулі, кабани, зайці, білки, лисиці, куниці, ласки, борсуки, дикі коти європейські. На виноградниках можна помітити найбільшого з жуків — гранго Мельника

 Таємна печера на Чорній горіНовоселиця. ПечераНовоселиця. РозломНовоселиця. Скала легенда зниклої печери

Ботанічний заказник «Юлівська гора»  Знаходиться біля с. Дюла на кордоні з Румунією. Місце зростання рідкісних угрупувань дубів скельного та бургундського й липи.Опришківські печери під Фрасином


Запрошуємо відвідати наші фестивалі


січень
Районний фестиваль-огляд колядницьких колективів «Вертеп»  м. Виноградів
лютий
квітень
Виставка до Великодніх свят «Великодня писанка»    м. Виноградів
Районний фестиваль виноградарів-виноробів    "Угочанська лоза" м. Виноградів
2012,    2013     2014  (ВІДЕО)
 червень друга неділя
Фестиваль куруців    с. Шаланки
червень
липень
Свято ТУРУЛА, 

KURUTS ФЕСТИВАЛЬ PÉTERFALVI 2013

  смт. Вилок
липень
Щорічний Закарпатський музичний і мистецький фестиваль с. Пийтерфолво
липень
Історичний табір «Юрта»    с. Шаланки
липень
 серпень
 Щорічно, в першу неділю серпня, професійними залізничниками та прихильниками історичних залізниць відзначається День Боржавської вузькоколійки. Така традиція має більш ніж 40 років і на сьогоднішній день відома як в Україні, так і за її межами. Традиційно всі її заходи відбувалися на залізничній станції Хмільник, де всі бажаючи могли доїхати з м. Виноградів, м. Берегово та м. Іршава.
24 - 28 серпень
Закарпатський музичний та мистецький фестиваль     с. Пийтерфолво
серпень
IDEA пропонує  2010,   2011,   2012
серпень
Гастрономічно-дегустаційний фольклорний  «Мелайний фестиваль» з елементами  народних традицій с. Пийтерфолво
Гастрономічний фестиваль з елементами фольклору „Чернянська начанка” с. Черна
День села Черна 2012, 2013
вересень
"Хижанські страви, звичаї, забави!"
вересень

Міжнародний потяг  Карпатами

вересень
Гастрономічно-дегустаційний фольклорний   фестиваль „Сюреті бал” с. Шаланки
вересень
Гастрономічний фестиваль «Свято леквара»    с. Неветленфолу
вересень
День села Олешник
жовтень
жовтень
Театралізоване свято „Золота осінь”    м. ВиноградівВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СПОРТИВНО-ТЕХНІЧНИЙ КЛУБ

 Адреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., Виноградівський район, Виноградів, вул. Івана Франка, 112 а Телефон: 2-33-95

+38 (03143) 2-33-95 - для міжнародних дзвінків

(03143) 2-33-95 - для дзвінків з території України

(243) 2-33-95 - для дзвінків по Закарпатській області

ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА МИСЛИВЦІВ І РИБАЛОК

 Адреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., Виноградівський район, Виноградів, вул. Гандери, 7

Телефон: 2-16-98

+38 (03143) 2-16-98 - для міжнародних дзвінків

(03143) 2-16-98 - для дзвінків з території України

(243) 2-16-98 - для дзвінків по Закарпатській області


Сальва-1

Ukraine / Zakarpatska / Vynohradiv /  На території району в урочищі "Виннички" знаходиться опорна база українсько-угорського клубу любителів природи і водного туризму.            
  Для туристів організовується сплив по р.Тиса (з Тячева, Буштина, Хуста) на байдарках, каное, рафтах (плотах), човнах. Проводиться культурно-екскурсійна програма. В перспективі розвиток велосипедного, риболовного та гірно-пішоходного видів туризму.


Немає коментарів: