8 лютого 2014 р.

Опришківські печери під Фрасином

Закарпаття: 2Що ховають опришківські печери під Фрасином на Виноградівщині?
Скельний масив, який знаходиться біля підніжжя гори Фрасин, що на околиці Новоселиці, завдяки своєму геологічному походженню та унікальному рельєфу є неповторним місцем як для проведення навчально-тренувальних, спортивних заходів, так і для відпочинку. Його й вирішили використовувати для популяризації туристичної Виноградівщини…

Як розповів начальник відділу туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської РДА Святослав Гал, місцевість, яка розташована в районі, є перспективною для розробки пішохідних маршрутів різної категорії складності з подальшим поєднанням скелелазних та спелеологічних маршрутів – як для туристів-початківців, так і для підготовлених спортсменів. Під час проходження маршруту відвідувачі матимуть можливість побачити наживо наслідки руху тектонічних плит та ознайомитися з геологією вулканічних Карпат, сумістивши це з прогулянкою та відпочинком у буковому лісі.
«Завдяки тектонічним розломам та гротам, яких тут чимало, є можливість поринути в світ спелеології, вивчити підземний світ. Експедиції такого характеру можуть глибше розкрити історію нашого краю. Тутешні скельні виходи з їхнім неповторним рельєфом дають змогу облаштувати маршрути зі скелелазіння та болдерінгу, що є одним із популярних видів альпінізму», – каже С. Гал.

Місце дійсно зручне та привабливе для проведення спортивно-туристичних заходів, фестивалів скелелазного напрямку, і насамперед для звичайних туристичних мандрівок. «Але не все так просто – гарне місце є, однак воно потребує й належної підготовки, – розповідає начальник відділу. – Так, насамперед для діяльності туристичних маршрутів потрібне детальне вивчення місцевості та її опис, розчищення стежок, маркування маршрутів, виділення, обладнання місць для наметів та вогнищ, виготовлення вказівних знаків, банерів і подальшого розповсюдження інформації про об’єкт у мережі Інтернет. Наразі Виноградівська РДА активно працює в цьому напрямі, адже туристична галузь – серед пріоритетних у розвитку району».

Христина МИГАЛИНА, студентка відділення журналістики УжНУ

Немає коментарів: