24 квітня 2013 р.

Мавзолей у Виноградові


Склеп Ласло Оцила — королівського інспектора з питань освіти, що жив у дорадянському Севлюші та був одружений на баронесі Луізі Перені зведений баронесою Луізою Перені, знаходиться на схилі Чорної гори у мальовничому куточку при в’їзді у Виноградів. До кріпти можна піднятися лише з території колишньої біолабораторії.


Як пишуть «Новини Виноградівщини», про інспектора з питань освіти, приймаючи призначення на посаду у 1880 році, Л. Оцил усвідомлював, що Севлюш — мале, відстале містечко, а навколишні села бідні, люди неграмотні і працювати інтелігентному, високоосвіченому інспектору доведеться важко. Але навіть не думав, що тут на нього чекає неабияке визнання та кохання з баронесою Луізою Перені. У своїй праці Ласло Оцил детально описує бідність, в якій живе місцеве населення.
Відвідуючи сільські школи, він знайомився зі звичаями і традиціями, бачив причини економічної відсталості, по мірі можливостей намагався змінити плачевну ситуацію. За свою 23-річну діяльність в Угочі побудував 30 шкіл, метеорологічну станцію, 1883 році організував перший спортивний клуб, при школах розсадники, сприяв розвитку мануфактур, релігійні школи було взято під контроль держави. Після його смерті баронесою Луізою Перені зведена  гробниця Л. Оцила. 


Немає коментарів: