8 серпня 2012 р.

Храм Різдва Богородиці у с. Веряця


Перші згадки про дерев'яний храм у селі згадуються у записах датованих 1751 роком.

Запис говорить, що у цій церкві є освячені архієпископом Григорієм Коп'янським кілька дзвонів та 5 дерев'яних підсвічників, а Євхаристія зберігається у малій дерев'яній вежі (тобто, Дарохранительниці, яка розміщується на Престолі у вівтарі).

У 1775 році в історичних документах знову згадується про стару дерев'яну церкву села Веряця, яка «...із найсильніших брусів парафіянами поравлену, але церква поправку потребує і тепер».
На початку 19 століття, а саме у 1812 році, вдячними жителями села розпочалося будівництво кам'яного храму, яке було завершено 1832 року. З того часу духовними потребами парафіян опікувалося багато священнослужителів.
Деякі вихідці із с. Веряця прийняли священний сан та трудилися на благо Православної Церкви священиками. Адальберт Довбак – посол Сейму Карпатської України, ієромонах Венедикт (Довбак), який спочатку ніс послух на горі Афон (Греція), а після повернення додому заснував і побудував монастир у с. Горбки, Виноградівського р-ну, а також ієрей Михаїл Буркало.
Нині настоятелем храму Різдва Богородиці с. Веряця є протоієрей Михаїл Тегза, благочинний Затисянського благочинного округу.
У 2012 році виповнилося 20 років служіння отця Михаїла на цій парафії, куди він був направлений після закінчення Одеської Духовної Семінарії. За час його настоятельства збудовано церковний будинок, а у храмі проводилася реставрація та оновлення.
Було повністю оновлено іконостас, у вівтарі встановлено новий Престол та Жертвенник, збудовано хори, поміняно вікна та двері, а наостанок – повністю перероблено дах та встановлено золоті куполи з восьмиконечними хрестами. Подвір'я храму прикрашають установлені у 2003 році два дубові хрести.
При храмі діє недільна дитяча школа, що надає дітям можливість долучитися церковних знань та традицій. Заняття проводить отець Михаїл, - повідомили в Православному Марамороші.

Немає коментарів: