27 липня 2012 р.

Цілюща сила Чернянської глини


Із давніх-давен люди знали, що глина може знімати біль,поглинати токсини,і навіть убивати хвороботворні бактерії. Деякі жителі нашого села практикують накладати її на рани, забої - наступає полегшення. І що головне –глина найдоступніша з усіх можливих засобів лікування - не має побічних ефектів.

Глину дуже цінили завжди. А такі відомі зачинателі медицини як Гіпократ, Арістотель вважали її ліками над усіма  хворобами. І сучасна медицина використовує у своїй практиці лікувальні властивості цього мінералу. В основу лікувальної дії лежить тепловий, механічний та хімічний фактори. Про ці унікальні властивості глини ще не всі усвідомлюють. Але не за горами той день, коли людство обернеться обличчям до цього природнього мінералу, без якого не може бути життя.

Нещодавно група вчених УжНУ на чолі з доктором медичних наук І.С.Лемком провела виїздне обстеження місцевості  родовища. У своїх рекомендаціях вчені стверджують, що глина Горбківського родовища годиться для застосування в медицині. Попередня оцінка доступної інформації свідчить про те, що її можна застосувати для лікувально-оздоровчих факторів даного регіону у комплексі з іншими природніми компонентами. Для втілення даної ідеї в життя є всі необхідні фактори: родовище, земельна ділянка (більше 30 га.) всі необхідні комунікації: вода, електрика,газ, дорога.

Місцевість , де розташоване родовище знаходиться на висоті 150-230 метрів над рівнем океану звідки відкривається прекрасна панорама пейзажів і вона буде приваблювати любителів курортного відпочинку.

Дане родовище знаходиться на віддалі 4 км. від ст. Королево. Поруч дубові ліси першої категорії. Поряд - свердловина із чистою і прісною водою. На розкритому і залишеному кар*єрі бентонітів можна організувати грязьові басейни. Вчені із обласного університету готові розробити методику лікування глиною найрізноманітніших хвороб.

Всім, кого цікавить природна екзотика, хочу порекомендувати, хоча б один раз на тиждень провести нанесення сметаноподібної нашої глини на голову, і ви відчуєте полегшення і будете мати гарний і здоровий вигляд.

А тим, хто має проблеми із захворюванням опорно - рухового апарату, пропоную на ніч прикладати теплі глиняні компреси. Не пожалієте. Розбухшу глину попередньо розведіть 10% розчином кухонної солі, підігрійте до температури 37 градусів. На курс через день використовуйте 12-15 процедур.

А ще цікаво буде знати всім, що сільські дівчата ніколи не користувалися парфюмерними виробами.

Їх замінювали глиною, яку наносили на обличчя, додаючи до цього сметану, жири, сік рослин і мали гарний, здоровий вигляд.

Звичайно, що є дуже багато методів лікування глиною, та у нашій статті ми ставимо іншу мету - привернути увагу до даного родовища інвесторів. Наша сільрада розробила програму , яка базується на бентонітове родовище, яке ми плануємо творчо використати для рекреаційної зони.

Враховуючи дані природні багатства, на місці родовищ можна відкрити глинолікувальні басейни, аналогів у Західній Європі та у нашій державі ще не має.

 Презентуючи дану програму в Сату - Маре (Румунії) ми одержали схвальні відгуки від наших сусідів, бо - у них таких природніх мінералів недостатньо. Для втілення даної ідеї в життя - необхідні досить значні кошти, а у регіоні вони відсутні, тому можливе спільне написання грантів до Євросоюзу, який обіцяє підтримку.
           Наша сільрада запрошує до співпраці вітчизняних та зарубіжних інвесторів. Нам обіцяє підтримку районна рада та держадміністрація Виноградівського району, бо майбутнє нашої громади у розвитку лікувально- оздоровчих комплексів на основі природніх місцевих мінералів.

Немає коментарів: