5 квітня 2012 р.

Виноградівський районний історичний музей

Адреса об’єкту: м. Виноградів, вул. Шевченка, 6.
Тел. (03143) 2-11-72
 Час роботи: 10:00-18:00; СБ, НД - вихідний

Виноградівський районний історичний музей був заснований ще в 1965р., його експозиція складається з восьми розділів, які детально висвітлюють історію Виноградівщини. Фонди музею налічують близько 10 000 експонатів. Дуже цікавими є зразки народного ткацтва та вишивки, особливо колекція домотканих вишиваних рушників та жіночого і чоловічого вбрання.
Про життя племен палеоліту розповідають знахідки при розкопках давньої стоянки поблизу смт. Королева – найдавнішої в Центральній і Східній Європі (більше 1 млн. років). Можна також побачити речі знайдені при дослідженні «Малокопанського городища» (Х ст. до н.е. – ХІ ст. н.е.), що колись був  важливим металургійним центром Верхнього Потисся.
Поповнюють колекцію і знахідки із розкопок замка «Ньолаб», що в Королеві: монети, зброя та унікальний кахель XVI ст. із зображення елемента герба відомої родини Перені, що протягом декількох століть були володарями цих місць.
Один із залів експозицій представляє тему «Побут Виноградівщини в період ХVІІІ ст. – першої половини ХХ ст.». В ньому зібрані предмети домашнього вжитку, знаряддя праці, ткацтво та вишивка, домотканий одяг.
         
       На особливу увагу заслуговують бронзова колекція музею, яка датується ІІ-м тисячоліттям до н.е., та матеріали про антикріпосницький виступ угочанських селян під керівництвом Дєрдя Дожа (п.ХVІ ст.) та про визвольну війну угорського та українського народів 1703-1711 рр. проти габсбурзького поневолення. Один із залів експозиції презентує тему «Побут Виноградівщини в період ХVІІІст. – першої половини ХХ ст.». Тут зібрані предмети домашнього вжитку – мотовила, сільниці, праски, ступи, маслобійки, посуд, лампи, вироби гончарів – глеки, глечики, молочники, декоративні тарілки. 
Відео дивіться ТУТ
Адреса: м. Виноградів, вул. Т. Шевченка, 6

Немає коментарів: